WARSZTAT
 
UWAGA
Celem przedstawionych tu artykułów jest nie tyle namawianie do samodzielnego wykonywania przedstawionych napraw i czynności serwisowych, ile chęć przedstawienia tych czynności w celach edukacyjnych, co niewątpliwie przyda się w konfrontacji z mechanikiem.
Samodzielne naprawy są oczywiście możliwe do przeprowadzenia, pamiętaj jednak ze wymagają choćby podstaw wiedzy technicznej, umiejętności posługiwania się narzedziami w stopniu niezagrażającym sobie (i innym), kompletu DOBRYCH NARZĘDZI, zaplecza w postaci przystosowanego pomieszczenia, zwykle pomocy innej osoby, dostep do literatury serwisowej danego modelu i ZAPOZNANIE SIĘ z nią PRZED rozpoczęciem czynności, zgromadzenia lub dostępu do części zamiennych dobrej jakości.
Należy pamiętać, że podejmując ryzyko samodzielnych napraw, możemy być postawieni w którymś momencie przed niespodzianym problemem którego nie będziemy w stanie rozwiązać bez profesjonalnego warsztatu co może okazać się bardziej kosztowne niż sama naprawa.
Źle przeprowadzona naprawa może spowodować uszkodzenia i szkody, za które autorzy niniejszych artykułów w żadnym wypadku nie ponoszą odpowiedzialności.
 
 Wymiana łańcuszka rozrządu (HS 1100 SC18'85)
 Wymiana uszczelniaczy przedniego zawieszenia
 Wymiana łożysk i uszczelniaczy piasty przedniego koła
 Przygotownie tłoka i pierścieni do montażu
 Wymiana klocków hamulcowych
 Wymiana tarcz hamulcowych
 Wymiana szczęk hamulcowych (tył)
 Wymiana płynu hamulcowego i odpowietrzenie układu
 Polerowanie elementów silnika

© Copyright. Treść wszystkich zamieszczonych tu stron, fotografii i tekstów chronione są prawem autorskim!
Kopiowanie bez upoważnienia autora jest zabronione.